Oтборът на Черно море допусна втора загуба от Септември в Прва лига.

...

Крах за Черно море на пъпа на София! Септември отново се оказа по-силен

Oтборът на Черно море позволи втора загуба от Септември в Прва лига.  Варненци паднаха с 1:2 в среща от 16-ия кръг в Първа професионална лига на Националния стадион " Васил Левски " в София.

Както е известно, Черно море изгуби и първия мач от столичани в това състезание - с 1:5, във Варна.

Първото попадение реализира Жоржиньо(55`). Десет минути по-късно Борис Галчев изравни резултата на стадион " Васил Левски ". В 81-ата минута Байду даде задатък на домакините.

Първата забавна обстановка пристигна след единствено 60 секунди игра, откакто Виктор Генев фаулира Крис Гади в рискова непосредственост до вратата на Макенджиев. Зад топката застана Борис Галчев, който обаче стреля в стената. Секунди по-късно и Ндонгала опитва шанса си, само че Янко Ангелов се оправи с удара на халфа на гостите.

В 11-ата минута Галчев още веднъж извърши директен свободен удар пред наказателното поле на “моряците ”, само че топката бе отбита от стената в ъглов удар. В 24-ата минута Виктор Генев стреля от над 30 метра, само че коженото кълбо профуча настрана от вратата.

Малко преди края на първата част Асен Чандъров опита удар от близка отдалеченост, само че опитът му не откри очертанията на вратата. Това бе и последната забавна обстановка за първата част.

Второто полувреме стартира чудесно за гостите. Георги Илиев отне топката в наказателното поле на Иван Арсов и подаде към Жоржиньо, който без проблем заби третия си гол в Първа лига.

Десет минути по-късно Борис Галчев изравни резултата. Опитният полузащитник се разписа от фаул. В първите си два опита не съумя да означи от сходни обстановки, само че от третия наказа Благой Макенджиев, който не се намеси на нужното равнище.

В 75-ата минута Васил Панайотов получи отличен пас от Георги Илиев, халфът се обърна и стреля, само че настрана от вратата. В 81-ата минута играчите на Христо Арангелов стигнаха до цялостен поврат. В създател на гола се трансформира Ишмаел Байду, който се разписа с гърди, откакто резервата Иван Тилев шутира, а Байду с малко шанс добави топката с рамо в мрежата на Черно море - 2:1.

Секунди преди края на конфликта домакините бяха покрай трети гол, само че резервата Мирослав Будинов пропусна да означи от извънредно комфортна обстановка.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

СЕПТЕМВРИ:  21. Я. Георгиев, 6. Бенга, 23. Глишик, 25. Стоянов, 4. Арсов, 26. Алвеш, 8. Галчев, 7. Русев, 10. Чандъров, 20. Байду, 19. Гади
Ст. треньор:  Христо Арангелов

Ч. МОРЕ:  88. Макенджиев, 17. Костадинов, 33. Енчев, 4. Генев, 41. Кононго, 28. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев, 16. Витанов, 9. Фенуш, 11. Жоржиньо
Ст. треньор:  Илиан Илиев

Стадион:  “Васил Левски ”, София
Съдия:  Владимир Вълков

Източник: petel.bg